Co zrobić, gdy telefon się zawiesi?

Zrestartowanie urządzenia, które posiada wyjmowaną baterię jest stosunkowo proste. Wystarczy ją wyjąć i ponownie włożyć. Jednakże w przypadku telefonów z wbudowaną baterią wygląda to zupełnie inaczej. Warto wiedzieć, co zrobić gdy zawiesi się telefon z wbudowaną baterią.

Telefon z Androidem


Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, co zrobić gdy telefon się zawiesił. W przypadku urządzenia, które posiada system Android należy wykonać tak zwany miękki reset. Większość telefonów, które posiadają ten system operacyjny resetuje się w dokładnie ten sam sposób. Na początku należy jednocześnie wcisnąć przycisk zwiększania głośności oraz zasilania przez około 10 – 15 sekund.

Logo producenta pojawiające się na ekranie będzie oznaczało fakt restartu telefonu oraz konieczność odczekania chwili. Gdy telefon się ponownie włączy można będzie z niego znowu korzystać. Istnieje również inny sposób na zresetowanie telefonu, gdy ten wyżej wymieniony nie zadziała. Konieczne jest przytrzymanie samego przycisku zasilania przez około 15 sekund. Na ekranie powinno pojawić się logo producenta. Oznacza to, że telefon się zresetował i po chwili będzie można z niego ponownie korzystać. Gdy również ten sposób zawiedzie można jednocześnie przytrzymać przycisk zasilania oraz zmniejszania głośności. Po tej czynności również powinno się pojawić na ekranie logo producenta, a następnie telefon powinien się ponownie uruchomić.

Telefon z iOS


Każdy kto ma problem z telefonem zastanawia się, jak zresetować telefon z wbudowaną baterią. Gdy zawiesi się iPhone należy go zresetować, podobnie jak telefon z systemem Android. Aby zresetować telefon typu iPhone należy jednocześnie nacisnąć przycisk wybudzania oraz przycisk Home przez około 10 sekund. Na ekranie telefonu powinno pojawić się logo producenta. Oznacza to, że telefon się zresetował i po chwili będzie można z niego ponownie korzystać. Jak można zauważyć, wykonanie restartu telefonu nie jest sprawą skomplikowaną, a więc można je wykonać bez żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.