Serwis telefonów

Wśród 5130 klientów z Europy Zachodniej została przeprowadzona ankietą przez firmę CAT, która dotyczyła sposobów dbania o swoje urządzenia. Wyniki ankiety wskazały, że ponad jedna trzecia spośród wszystkich przebadanych osób uszkodziła swój telefon w ciągu ostatnich trzech lat i był on w stanie nadającym się do naprawy lub jego wymiany. Wśród najczęściej wymienianych przyczyn tego stanu rzeczy było przedostanie się wody do wnętrza urządzenia lub jego upuszczenie.

Naprawa lub wymiana ekranu


Uszkodzony wyświetlacz w telefonie a gwarancja to istotna kwestia dla każdego klienta, który posiada tego rodzaju urządzenie. Naprawa uszkodzonego ekranu w najnowszych modelach może kosztować od 650 do nawet 1550 złotych, jest więc wyjątkowo kosztowna. Mimo posiadania przez urządzenia wysokich parametrów jakościowych mogą one jednak ulegać różnego rodzaju uszkodzeniom. Producent o tym wie, dlatego zdecydował się na oferowanie klientom bezpłatnego serwisu dotyczącego napraw uszkodzeń ekranów. Jednakże, aby to nastąpiło musi być spełnione kilka kluczowych warunków. Przede wszystkim na wyświetlacz musi być założone szkło ochronne Corning Gorilla Glass. Ponadto gwarancja producenta dotycząca bezpłatnej naprawy lub wymiany obowiązuje wyłącznie w okresie 24 miesięcy od dnia zakupu, czyli podczas trwania gwarancji. Proponowana oferta dotyczy wyłącznie posiadaczy modeli CAT S31, CAT S41, CAT S60 i CAT S61. Jednakże jak wynika z innych przeprowadzonych badań, większość urządzeń jest wymieniana dopiero po 3 latach ich użytkowania. W tej grupie można znaleźć aż 80% urządzeń. W ciągu pierwszych 2 lat wymianie ulega jedynie od 35% do 45% spośród nich.

Koszt bezpłatnej naprawy


Działania marki CAT z całą pewnością można uznać za korzystne dla klientów, jednakże są to działania, które producent może wrzucić sobie w koszty prowadzonej przez siebie działalności. Urządzenia produkowane przez producenta charakteryzują się wysoką ceną, a stosunek tej ceny do oferowanej jakości nie wydaje się korzystny. Ceny wybranych urządzeń kształtują się od 1900 do nawet 3900 złotych. Mimo tego serwis telefonów CAT jest korzystną opcją dla każdego klienta posiadającego urządzenie tej firmy, który zastanawia się nad kwestią czy gwarancja obejmuje rozbity ekran. Niewiele firm w obecnych czasach decyduje się na bezpłatną naprawę lub wymianę uszkodzonego przez klienta sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.