Uszkodzony telefon? Sprawdź jak odzyskać utracone dane!

Smartfon uległ uszkodzeniu i nie udaje się go włączyć? O ile sam sprzęt można szybko zastąpić nowym, to w pamięci telefonu pozostaje wiele cennych zdjęć i dokumentów. Niniejszy tekst pozwoli ujrzeć światło w tunelu i podpowie, jak odzyskac dane z telefonu ktory sie nie wlacza.

Najczęstsze usterki to przede wszystkim zbite szybki i wyświetlacze. W takich sytuacjach jest kilka możliwości odzyskania danych. Gorzej, jeśli sprzęt uległ zalaniu, wówczas odradza się samodzielne naprawy.

Debugowanie USB – działaj jak programista

Do telefonu, który ma zbity wyświetlacz można się dostać przy pomocy kabla USB. Jak odzyskać dane z telefonu z uszkodzonym ekranem? Debugowanie to metoda pozwalająca na połączenie smartfona z komputerem, bez konieczności potwierdzania klucza na ekranie telefonu. Przy tej procedurze odzyskujemy dane bez konieczności dotykania wyświetlacza, a więc stłuczone elementy nie stanowią tu problemu. Chociaż nazwa debugowanie brzmi tajemniczo i kojarzy się z zajęciem dla hakera, proces przypomina zwyczajne zgrywanie danych z pendrive’a.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność ustawienia trybu debugowania USB z wyprzedzeniem, zanim nastąpi uszkodzenie sprzętu. Jeśli opcja nie została włączona, nie będzie można skorzystać z tego rozwiązania.

Obsługuj smartfona przy pomocy myszki

Jeśli uszkodzony telefon udało się włączyć, ale nie działa jego warstwa dotykowa, do odzyskania danych można użyć mysz komputerową. W tym celu należy zaopatrzyć się w kabel OTG. Po podłączeniu myszki do urządzenia, operując znanym już kursorem na ekranie telefonu, dane oraz zdjęcia skopiujemy na kartę pamięci a nawet prześlemy przez Internet lub Bluetooth.

Synchronizacja danych w chmurze

To najprostszy i najbardziej wygodny sposób, zabezpieczenia ważnych danych w telefonie. Przechowywanie danych zapisanych na zewnętrznym serwerze, w tak zwanej chmurze, pozwoli na szybki dostęp do kontaktów i zapisanych plików, nawet jeśli telefon jest uszkodzony bezpowrotnie.

Pomoc profesjonalnego serwisu

Kiedy zawiodą wszystkie metody lub mamy do czynienia z poważniejszym uszkodzeniem, nadal jest nadzieja na odzyskanie plików. Profesjonaliści w serwisie mają narzędzia i wiedzą, jak odzyskać dane z uszkodzonego telefonu, nawet gdy sytuacja wydaje się być beznadziejna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.